Úvodní stránka

Clogging

Clogging je country step, jehož název je odvozen z anglického slova clog - dřevák. Dnes je jednou z nejpopulárnějších forem amerického lidového tance. Má původ v irském stepu a původním anglickém cloggingu, které sebou do Ameriky přivezli osadníci z Irska a Anglie. K nám se dostal cca před 20ti lety zásluhou Jitky Bonušové a prof. Františka Bonuše. Tento druh stepu je z pohledového hlediska velmi efektní a vhodný na vystoupení.

FOTO 04
Foto z předtančení

Tanečníci cloggingu se scházejí pravidelně ve středu na sále DDM Olomouc. Začátečníci trénují od 18 do 19 hodin, mírně pokročilí a pokročilí pak od 19 do 21 hodin. Přijímáme nováčky od 14 let věku, horní hranice věku není omezena. Tančíme zejména pro radost a zlepšení fyzické kondice.

FOTO 05
Foto z předtančení

Pro zájemce pořádáme i vystoupení složené z 2-3 minutových skladeb, které je vhodné nejen na country bály. Podmínkou je vhodný pevný taneční povrch (taneční parket či pódium s bezpečným povrchem), ne kachlová či betonová dlažba, hudební aparatura s CD přehrávačem a místnost na převlečení a rozcvičení.

FOTO 06
2005 - členky cloggingu

V případě zájmu o clogging se přijďte podívat na nábor nebo středeční trénink, nebo kontaktujte Katku Jedzokovou na tel.: 777 968 976 či mail: jedzokova@centrum.cz. Taneční vystoupení je možno domluvit na stejném kontaktu.

Ukázka clogging - Zdroj: Ukázky

© 2010 by: TARANTELA SDC.

Design downloaded from free website templates.