Úvodní stránka

Historie klubu

Všechno to začalo v brněnském Dostavníku. Tři zakládající členové našeho klubu, Iva, Vláďa a Bob, totiž studovali v Brně a sezení nad knihami a různými atlasy si vynahrazovali hýbáním se v rytmu country v souboru Dostavník. Šťastnou náhodou se pak všichni tři přestěhovali o kousek dál na sever, do Olomouce a přinesli si s sebou i přesvědčení, že je škoda country tancování zanechat. A tak na podzim roku 1987 vzniká soubor country tanců TARANTELA při ZK ROH ZTS.

Někomu by se mohl zdát název našeho souboru povědomý. Ne, opravdu se nechceme přirovnávat k onomu roztomilému pavoučkovi s podobným jménem. Slovo "tarantela" pochází z italštiny a je ozančením druhu tance nebo krátké hudební skladby.

Historický vývoj našeho souboru bude asi podobný ostatním klubům. Zpočátku jsme se věnovali jen klasickým a historickým country tancům. Připravovali jsme různá předtančení a s nimi pak vystupovali na country bálech, plesech a v tanečních. S postupem času, jak přibývaly zkušenosti a zlepšovala se naše taneční úroveň, troufli jsme si i na samostatné country bály s výukou klasických country tanců. V této době měl náš soubor asi 20 členů.

V roce 1989 se konalo III.setkání tanečních skupin country v Praze na Džbáně. Tato akce, aniž bychom to tehdy tušili, se nám stala osudnou. Objevili jsme zde totiž styl zvaný Square Dancing.

Od té doby jsme se pídili po materiálech SD a začali nesměle s prvními figurami. Bohužel Square Dance odradil některé naše členy, kteří nebyli ochotni přijmout angličtinu jako svůj nový taneční jazyk. Ovšem ti, kteří se prokousali hradbou neznámých slov, objevili jeho krásy a užili si s ním spoustu zábavy. K němu se pak postupně přidal ještě Clogging a Round Dance.

FOTO 01
1990 - focení v Olomouci - Lazcích

Square & Round Dance Club TARANTELA jako takový vznikl roku 1991. Každým rokem pořádáme velkou víkendovou akci zvanou HANÁCKÉ SPECIAL DANCE. Letos to bude již XXXIII. ročník.

© 2010 by: TARANTELA SDC.

Design downloaded from free website templates.